free html5 templates

Koncept KX

od výkresu až po realitu za pouhých 6 měsíců

Royal Enfield KX Concept Meet Me In The Dark

Vývojový tým Royal Enfield v Indii a ve Velké Británii ukázal nadšencům po celém světě, kam by se mohla v budoucnu ubírat tato značka. Na motosalonu EICMA 2018 v italském Miláně byl představen výjimečný dvouválcový Concept KX.
 
Celý vývoj od prvního nákresu k modelu trval jen 6 měsíců. Koncept KX byl inspirován modelem Royal Enfield KX z konce třicátých let. Ten byl poháněn motorem o objemu 1.140 ccm s rozvodem SV (Side Valve, u nás lidově nazývaný jako „stranový“), a v tehdejší reklamě byl prezentován jako dokonalý luxusní motocykl.

Royal Enfield KX Concept Backstory
Původní model KX byl výchozím bodem pro koncept motocyklu, který odráží popularitu „retro-moderních“ motocyklů. Zakřivený tvar KX byl zkombinován s moderními konstrukčními metodami a neobyčejnými materiály jako je měď a kůže. Oba týmy – jeden v Indii a druhý v novém technologicko-vývojovém centru Royal Enfield ve Velké Británii – společně zahájily v dubnu 2018 práce na studii motocyklu, jehož základem měl být dvouválcový motor do V.

Bylo vytvořeno několik studií, ke kterým byly vyrobeny hliněné modely v měřítku 1:1. Z nich byly vybrány dvě varianty, jedna v neoklasicistním stylu, druhá futuristická. Dokončený koncept odhalený na EICMA 2018 byl unikátní kombinací obou návrhů. Nápadná je především přední vidlice, moderní interpretace předního světlometu z meziválečného období a jedinečný vzhled „hardtailu“ s jednostrannou zadní kyvnou vidlicí s letmo uloženým kolem. Pozoruhodný je též zadní centrální tlumič, který je však integrovaný v rámu – skrytý a přesto viditelný jako nepřehlédnutelný designový prvek.

Přední i zadní světla obsahují stylizovanou variantu starého „Redditch E". Konfigurace rámu umožnila začlenit i airbox do nosných prvků, vzadu pak výrazně vystupuje konzole sedadla. Čistý vzhled podtrhují kompaktní, CNC obráběné díly, jako jsou kola a hlavy válců. Klasické zeleno-černé barevné schéma je pro značku typické, také ručně malované pruhy v barvě mědi, černěné části motoru a tlumiče výfuku; sedadlo a rukojeti jsou pak potaženy kůží v barvě vlašských ořechů.

Royal Enfield Concept KX, který se stal pro mnohé středem zájmu, když prezentoval značku na veletrhu EICMA 2018, zůstane však pouze konceptem – výroba tohoto modelu není plánována, ani se prozatím nestane základem pro žádný produkční model... ale kdo ví, co budoucnost přinese?

Galerie

Royal Enfield ČR
Vintage Garage

BUDOVA BUSINESS CENTRUM
Kostelecká 879
196 00 Praha 9 - Čakovice
IČ: 02959721

Otevírací doba:
PO - PÁ 10:00- 18:00 

e-mail: moto@vintage-garage.cz
e-mail: info@RoyalEnfieldMoto.cz
Prodej: +420 777 702 270
Servis: +420 777 423 517